Zaloguj | Załóż konto

Etiuda Liderki

"Ważne jest, abyś zachował zdolność przezywania, aby istniały rzeczy, które mogą cię zadziwić, wywołać wstrząs, ważne jest, aby nie dotknęła cię straszna choroba – obojętność".

Zadaniem, które sobie postawiliśmy była rozmowa i obserwacja, po to aby finalnie za pomocą fotografii i filmu opisać, nasze bohaterki, które stają się ikonami twórczego działania w trudnych warunkach, jakie stawia przed nimi współczesny świat. 
Tworząc nasze opowieści, chcieliśmy nadać definicji "Liderka", realnego a nade wszystko lokalnego kształtu i zabarwienia. Chcieliśmy wyciągnąć z cienia pośpiechu i małoważności często nietuzinkowe
\i inspirujące historie oraz to co łączy liderki w małych społecznościach, czyli niemożność pozostawania bezczynnymi. 
Czy się nam udało sprawdzicie sami :)

Premiera filmu i wernisaż wystawy.
Kino Janosik
26 maja 2013, godzina 16:00

Wystawę fotograficzną będzie można również w innych miejscach na żywiecczyźnie z różnymi jej odsłonami, warto śledzić profil Liderki na facebooku.


Projekt Liderka realizowany jest w ramach projektu Fundacji Klamra "Aktywnie na rzecz tolerancji" współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Projekt wspierany przez Fundację Batorego.

24 maj 2013

Wybrane wiadomości z podobnego okresu - Archiwum

8 i 9 czerwca 2013 r. w Bielsku-Białej na Rynku Starego Miasta odbędzie się 9. Festiwal Miast Partnerskich – POZNAJMY SIĘ. Swój udział potwierdzili(...)
Bielsko-Biała było areną wielkiego pożaru. W zasadzie...zapowiadało się na masakrę, bo rzecz działa się w jednym z kompleksów lokali komunalnych.(...)
Za nami kolejna "Motosfera". Dla przypomnienia, to właśnie Bielsko-Biała, za sprawą najpierw WSM-u, który później przekształcił się w FSM, co(...)
Wielkimi krokami zbliżają się tegoroczne Dni Bielska-Białej. Koncert rozpoczynający Święto Miasta odbędzie się 31 maja na placu Ratuszowym, natomiast(...)
Niebywały sukces żywieckiej drużyny. 27 maja w Warszawie odbył się ogólnopolski finał gry miejskiej "Wkręć się w obywatelstwo!". Zespół "Copernicus(...)
Kultowy Rajd Wisły, jedna z najstarszych imprez rajdowych w Polsce i Europie, po 10 latach wraca do kalendarza RSMP. 59 edycja rajdu organizowanego przez(...)
"Ważne jest, abyś zachował zdolność przezywania, aby istniały rzeczy, które mogą cię zadziwić, wywołać wstrząs, ważne jest, aby nie dotknęła(...)
Po raz pierwszy zapraszamy na wyjątkowe warsztaty prowadzone przez dwie bielszczanki: Trenerkę biznesu Dorotę Szczepanik i Osobistą Stylistkę Agatę(...)

Wiadomości tematycznie