Zaloguj | Załóż konto

Piknik rodzinny pod Pilskiem

Fot. materiały prasowe
W niedzielę (27 października) przy klasztorze Ojców Dominikanów w Korbielowie odbył się niecodzienny piknik rodzinny w ramach projektu „Na dobry początek”. Grupa Sto Pociech pod Pilskiem zapewniła tego dnia mnóstwo atrakcji. Stanowiska twórcze i odkrywcze, wystawa fotograficzna „Portretowisko”, a wszystko to w towarzystwie żywiołowej, góralskiej muzyki.
Zaraz po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele miał miejsce koncert góralskiej kapeli „Po Pieronie”. Zespołowi towarzyszyły radosne okrzyki dzieci, które ani przez chwilę nie przestawały tańczyć. Tuż potem wszyscy przenieśli się przed kościół, gdzie wystąpili Młodzi Przyłękowianie i Beskidzcy Trubadurzy.
Po wesołym graniu i śpiewaniu zebrani udali się do klasztoru na wspólny poczęstunek. W tym samym czasie wiele osób podziwiało wystawę fotograficzną „Portretowisko”. Była to „opowieść o ludziach i o tym, co się szczęściem zowie…”.
- Nie spodziewałyśmy się, że wystawa zrobi na nas takie wrażenie. Doszłyśmy do wniosku, że szczęściem mogą być bardzo proste czynności takie jak piłka nożna czy też jazda na rowerze – mówią Martyna Lindner i Kamila Krzesak, mieszkanki Korbielowa i uczennice Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przyłękowie prowadzonej przez Fundację św. Jadwigi.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska twórcze i odkrywcze. Było to kilka punktów, gdzie najmłodsi mogli uczestniczyć w zajęciach stolarskich, malarskich, badawczych, a także każdy mógł zrobić swoją olbrzymią bańkę mydlaną! Jak wyliczają organizatorzy wykorzystano aż 8 kg suchego lodu, około 20 kg drewna przy pracach stolarskich, 10 litrów płynu do robienia mega-baniek oraz kilka pudełek z farbami. Na dodatek, specjalny wózek przewiózł niemal pięćdziesiąt dzieci.

- Piknik rodzinny to niezwykłe przedsięwzięcie! Cieszę się, że tak wiele osób w nim uczestniczyło. Wspaniale było patrzeć jak rodziny wspólnie spędzają ze sobą czas. Szczególną uwagę zwróciłam na dzieci tańczące w zespole. Podziwiam ich za to, że w niedzielne, słoneczne popołudnie chcieli wziąć udział w pikniku. Jeszcze raz dziękuję organizatorom za świetną inicjatywę! – mówi Ola Sawicka z Krzyżowej uczestnicząca w niedzielnym pikniku.

Pomysł na stworzenie Fundacji Sto Pociech pod Pilskiem narodził się w grudniu 2012 roku. Grupa ta działa na rzecz rodzin z małymi dziećmi. Jej głównym celem jest wspieranie rozwoju zarówno dorosłych, jak i dzieci.
- Wszystko zaczęło się od Fundacji Sto Pociech założonej w Warszawie przed paroma laty. Aktywność w tej fundacji sprawiła, że chciałam kontynuować tę inicjatywę na południu Polski. Piknik rodzinny to jedno z naszych działań podejmowanych na Żywiecczyźnie. Tym większa radość, że w organizację włączyło się tak wiele osób. Bardzo za to dziękuję! Cieszę się także, że mamy stały kontakt z osobami z Warszawy, takie wsparcie i doświadczenie jest bardzo cenne. A więcej o działaniach warszawskiej organizacji można dowiedzieć się ze strony http://www.stopociech.pl – mówi Ewa Kaliszuk, organizator wydarzenia.

Piknik rodzinny odbył się w ramach projektu dofinansowanego ze środków programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Żywiecką Fundację Rozwoju. Na terenie Żywiecczyzny program współfinansuje firma Żywiec Zdrój

30 październik 2013

Wybrane wiadomości z podobnego okresu - Archiwum

Pomysłów na przygotowanie się do systematycznego biegania jest wiele. Nie wszystkie jednak są prawidłowo wykorzystywane. Specjaliści podkreślają,(...)
Już w Listopadzie będą organizowane bezpłatne kursy Pierwszej Pomocy Przedmedycznej dla mieszkańców Powiatu Żywieckiego w ramach projektu „Bądź(...)
W niedzielę (27 października) przy klasztorze Ojców Dominikanów w Korbielowie odbył się niecodzienny piknik rodzinny w ramach projektu „Na dobry(...)
relacja z wykładu "Czy Janusz Korczak może pomóc w rozwiązaniu problemów wychowawczych dzieci i młodzieży?" Bez pogodnego, pełnego dziecięctwa(...)
Gmina Jasienica wzbogaciła się ostatnio o nowy sportowy obiekt. W środę 23 października uroczyście oddano do użytku nowe wielofunkcyjne boisko(...)
5-6 października 2013 roku w Gilowicach odbył się 2 kurs Instruktorów Nordic Walking. Celem tego kursu było wykształcenie profesjonalnej kadry instruktorskiej,(...)
Z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji (ERC) oraz w celu podnoszenia świadomości społecznej o problemie Nagłego Zatrzymania Krążenia (NZK)(...)
LGD Ziemia Bielska i Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza serdecznie zapraszają do udziału w wyjątkowej podróży w czasie: „Powrót do przeszłości”(...)