Zaloguj | Załóż konto

"Copernicus Obywatelus" na podium

materiały prasowe
Niebywały sukces żywieckiej drużyny. 27 maja w Warszawie odbył się ogólnopolski finał gry miejskiej "Wkręć się w obywatelstwo!". Zespół "Copernicus Obywatelus" reprezentujący Szkolny Klub Europejski z żywieckiego „Kopernika” uplasował się na trzeciej pozycji.
Ale to nie jedyne osiągnięcie! Gra miejska, która odbyła się 16 maja w Żywcu okazała się najlepszą grą w całej Polsce – głównie dzięki wielkiemu zaangażowaniu społeczności lokalnej.
- Dziękujemy ekipie z Żywca, gdzie odbyła się największa gra miejska w którą zaangażowana była rzesza osób – począwszy od Burmistrza Miasta, aż po Straż Miejską i Straż Pożarną. W działania włączyła się również Pani poseł Małgorzata Pępek. Cieszymy się, że jest tyle niesamowitych ludzi, którzy zachęcają młodych do aktywności – podkreśliła podczas ceremonii wręczenia nagród Ewelina Miłoń, jedna z organizatorek Europejskiego Tygodnia Młodzieży.
Mimo, że pogoda nie dopisała, to rywalizacja w stolicy była niezwykle zacięta. W finale wzięły udział zespoły z sześciu miast: Rawy Mazowieckiej, Rypina, Rzeszowa, Sieradza, Zgierza i Żywca. Wygrać nie było łatwo, bo zadania wymagały wiele sprytu, dobrej kondycji, a przede wszystkim kreatywności. Fabuła gry opierała się na aktywności obywatelskiej i postaci superbohatera, a w ramach zadań uczestnicy musieli m.in. przeprowadzić uliczną sondę, odwzorować scenkę czy ułożyć specjalne hasło.
Żywiecczyznę reprezentowała drużyna "Copernicus Obywatelus" w składzie: Marta Czul, Ewa Fijak, Kinga Patera, Aleksandra Piechota i Aleksandra Waligóra.
Wręczenie nagród odbyło się w Pałacu Prymasowskim w Warszawie podczas Ogólnopolskiego Forum Młodzieży „jEsTeM aktywny”. Wcześniej aż 200 młodych osób z całej Polski debatowało z przedstawicielami świata nauki, biznesu i polityki na temat aktywności młodzieży. Następnie zaproszeni goście wraz z prowadzącą dyskusję Brygidą Grysiak, dziennikarką TVN24, poszukiwali odpowiedzi na pytania zgromadzonych uczestników.
Gra miejska była jednym z kluczowych wydarzeń Europejskiego Tygodnia Młodzieży. Za jej realizację odpowiadali Ambasadorzy programu "Młodzież w działaniu".

31 maj 2013

Wybrane wiadomości z podobnego okresu - Archiwum

ŚREDNIOWIECZNY PIKNIK RODZINNY W RADZIECHOWACH Impreza odbędzie się16 czerwca (niedziela) w godzinach od 11:00 do 17:00 obok Urzędu Gminy Radziechowy-Wieprz.(...)
Awarie poburzowe, które dotknęły w trakcie nawałnicy Warszawę, czkawką odbiły się też na naszym mieście. Okazuje się, że do Ringu Światłowodowego,(...)
8 i 9 czerwca 2013 r. w Bielsku-Białej na Rynku Starego Miasta odbędzie się 9. Festiwal Miast Partnerskich – POZNAJMY SIĘ. Swój udział potwierdzili(...)
Bielsko-Biała było areną wielkiego pożaru. W zasadzie...zapowiadało się na masakrę, bo rzecz działa się w jednym z kompleksów lokali komunalnych.(...)
Za nami kolejna "Motosfera". Dla przypomnienia, to właśnie Bielsko-Biała, za sprawą najpierw WSM-u, który później przekształcił się w FSM, co(...)
Wielkimi krokami zbliżają się tegoroczne Dni Bielska-Białej. Koncert rozpoczynający Święto Miasta odbędzie się 31 maja na placu Ratuszowym, natomiast(...)
Niebywały sukces żywieckiej drużyny. 27 maja w Warszawie odbył się ogólnopolski finał gry miejskiej "Wkręć się w obywatelstwo!". Zespół "Copernicus(...)
Kultowy Rajd Wisły, jedna z najstarszych imprez rajdowych w Polsce i Europie, po 10 latach wraca do kalendarza RSMP. 59 edycja rajdu organizowanego przez(...)

Wiadomości tematycznie