Zaloguj | Załóż konto

Nadzieja umiera ostatnia...

www.polanadziei.pl
Akcja „Pola Nadziei” organizowana od piętnastu lat, przez Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie, odbyła się i w tym roku. Bielski „gastronom” jak potocznie nazywana jest szkoła oczywiście i w tym roku przyłączył się do akcji – podobnie zresztą jak w wielu poprzednich latach. Inicjatywa w szkole została wprowadzona przez emerytowaną już nauczycielkę Panią mgr Barbarę Wyskiel. Od przeszło ponad czterech lat jednak, całe swoje serce w realizację akcji wkłada Pani mgr Sylwia Pietrzak – Szpak – koordynator akcji.
Warto podkreślić, iż szkoła jako jedna z niewielu na terenie powiatów bielskiego, cieszyńskiego oraz żywieckiego, akcję realizuje przez cały rok, poprzez wiele innowacyjnych i wartych uwagi pomysłów. Oprócz kształtowania oraz uwrażliwiania młodzieży na cierpienie oraz pomoc osobą potrzebującym, chorym, na terenie szkoły odbywa się między innymi sprzedaż cegiełek w postaci różnego rodzaju, ciast, wyrobów gastronomicznych przed spotkaniami z rodzicami, czy też przygotowywanie rękodzieł artystycznych, kartek świątecznych, kalendarzy itp., nadzorowanych pod okiem znakomitego fachowca Pani mgr Aleksandry Tarnawy.
- chciałabym aby wszyscy ludzie mieli w sobie poczucie realizacji siebie poprzez pomoc drugiemu człowiekowi, każdy pomimo iż ma swoje priorytety w życiu powinien pamiętać o tym, iż żyjemy po to by pomagać innym. Niesienie pomocy wzbogaca nas samych, dlatego udział w tej akcji sprawia iż czuję się dumna z tego, że mogę koordynować tak wspaniałą inicjatywę w naszej szkole – mówi nam Pani Sylwia Pietrzak Szpak.
Podsumowaniem całej akcji, były piękne słowa, padające z ust z jednego z tegorocznych maturzystów, uczestnika akcji Sławomira Maśko:
- Miłość rośnie wokół nas… Dlatego więc warto pielęgnować ją jak najpiękniejszy kwiat tego świata.

2 kwiecień 2012

Wybrane wiadomości z podobnego okresu - Archiwum

Już 19 kwietnia o 17:45 Liceum Ogólnokształcące nr 5 z Bielska-Białej organizuje zbiórkę pieniędzy na rzecz budowy hospicjum Jana Pawła II. Dochód(...)
Od 13 do 19 kwietnia 2012 w godzinach 10.00 - 13.00 oraz 16.00 - 18.00 w żywieckim kinie Janosik będzie można uczestniczyć w festiwalu WATCHDOCS -(...)
Wiosna to czas porządków. Na trzepaniu dywanów i myciu okien nie powinniśmy zakończyć. Warto zadbać również o nasze najbliższe otoczenie. O(...)
Już blisko 25 tysięcy osób zadeklarowało udział w akcji "Godzina dla ziemi" n stronie wwf.pl. Dzisiaj o 20.30 w wielu miastach Polski oraz na świecie(...)
Osiem osób nie żyje, dziesięć odniosło obrażenia w wyniku tragicznego wypadku, do którego doszło w środę o godz. 21.30 na drodze S-69 w Przybędzy(...)
Na stronie Empiku wystartowała przedsprzedaż nowej płyty długogrającej żywieckiego live bandu THE PRYZMATS ‘Coś Z Niczego’. Datę premiery(...)
4 kwietnia o godz. 20.00 w Kinie Janosik zapraszamy na seans specjalny filmu "SEANS NA DRUGĄ STRONĘ" z udziałem producenta filmu – Arkadiusza Wojnarowskiego(...)
Dużym sukcesem mogą szczycić się bielscy artyści po dzisiejszym dniu. W Teatrze Śląskim podczas uroczystej gali już po raz 44 rozdano złote maski.(...)

Autor wiadomości

Wiadomości tematycznie