Zaloguj | Załóż konto

Nowy szpital... nowy most

wizualizacja nowego mostu
Naturalną konsekwencją decyzji o lokalizacji nowego szpitala w Żywcu wydawały się inwestycje w infrastrukturę komunikacyjną w tej części miasta. I tak się też stanie. Strategiczna w tym przypadku przeprawa przez rzekę Koszarawę zostanie dofinansowana kwotą 6 mln złotych. Inwestycja ta zakłada rozebranie starego "mostu trzebińskiego" i wybudowanie w jego miejscu nowego. Jak przystało na most prowadzący do szpitala zostały przewidziane tzw. pasy na ucieczkę w przypadku przejazdu pojazdów uprzywilejowanych.
Więcej informacji na stronach Starostwa Powiatowego.

17 marzec 2012

Wybrane wiadomości z podobnego okresu - Archiwum

Osiem osób nie żyje, dziesięć odniosło obrażenia w wyniku tragicznego wypadku, do którego doszło w środę o godz. 21.30 na drodze S-69 w Przybędzy(...)
Na stronie Empiku wystartowała przedsprzedaż nowej płyty długogrającej żywieckiego live bandu THE PRYZMATS ‘Coś Z Niczego’. Datę premiery(...)
4 kwietnia o godz. 20.00 w Kinie Janosik zapraszamy na seans specjalny filmu "SEANS NA DRUGĄ STRONĘ" z udziałem producenta filmu – Arkadiusza Wojnarowskiego(...)
Dużym sukcesem mogą szczycić się bielscy artyści po dzisiejszym dniu. W Teatrze Śląskim podczas uroczystej gali już po raz 44 rozdano złote maski.(...)
Tam gdzie pojawiają się kenijscy biegacze, a uściślając maratończycy, tam na pewno będą kłopoty. Oczywiście kłopoty innych biegaczy. Tak było(...)
W dniu dzisiejszym oddano do użytku zmodernizowany Szpital Miejski, który mieści się przy ulicy Emilii Plater. Budynek już wcześniej pełnił funkcję(...)
Zmiany, zmiany, zmiany .... Jak dowiadujemy się od organizatorów ze względu na nieprzewidziane okoliczności, na które nie mieli wpływu, zmieniła(...)
Jeśli połączyć nastolatka, telefon oraz rodzący się pomysł na bombowy alaram, z całą pewnością większości czytelników przyjdzie do głowy(...)

Wiadomości tematycznie