Zaloguj | Załóż konto

Męski szczypiorniak na Żywiecczyźnie - jest drużyna

fot. materiały prasowe
Zagrają w połowie lutego, ale już w sobotę (11 stycznia) będzie można ich zobaczyć! Pierwsza drużyna męska piłki ręcznej na Żywiecczyźnie staje się faktem! SMS Olimpijczyk Żywiec zaprezentuje się oficjalnie podczas turnieju Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt w Łodygowicach.

Pomysł na drużynę chłopców rodził się od trzech lat.

- Przez krótki czas działała liga amatorska, ale brakowało osób, które by się tym zajęły organizacyjnie. Kilka miesięcy temu pomysł powrócił. Ale w zupełnie innej formie. Szczypiorniakiem w męskim wydaniu zainteresowało się Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące Szkoła Mistrzostwa Sportowego Sportów Olimpijskich w Żywcu. Placówka ta, potocznie zwana „Kolarzami” lub „Olimpijczykami” wzięła na siebie ciężar stworzenia pierwszej drużyny, która już w drugiej połowie lutego wystartuje w rozgrywkach III Ligi Śląskiej. Trenerem tej drużyny jest Monika Budzicka, pod której okiem młodzi szczypiorniści ćwiczą już od sierpnia i mają za sobą kilka sparingów – mówi Paweł Szczotka, rzecznik prasowy Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach.

Szkoła ta od września 2012 roku prowadzi u siebie profil piłki ręcznej dla dziewcząt, a od września 2014 roku podobny profil będzie utworzony dla chłopców.

- Na tej bazie powstanie drużyna juniorów, która będzie zgłoszona do rozgrywek młodzieżowych Ligi Śląskiej. To będzie początek budowania męskiego szczypiorniaka na Żywiecczyźnie i zdajemy sobie sprawę z tego, że to potrwa kilka lat, ale kiedyś trzeba zacząć. Oczywiście nie zapominamy i o dziewczynach. Tu również planujemy, aby SMS Olimpijczyk wystartował od września w młodzieżowej Lidze Śląskiej i Podbeskidzkiej Lidze Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt – mówi Kornel Osicki, jeden ze współwłaścicieli Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego Sportów Olimpijskich w Żywcu.

Dodajmy, że sobotnia prezentacja męskiej drużyny planowana jest na około 13.00 w hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Łodygowicach przy ulicy Okrężnej 1.

10 styczeń 2014

Wybrane wiadomości z podobnego okresu - Archiwum

Zagrają w połowie lutego, ale już w sobotę (11 stycznia) będzie można ich zobaczyć! Pierwsza drużyna męska piłki ręcznej na Żywiecczyźnie(...)
Pomysłów na przygotowanie się do systematycznego biegania jest wiele. Nie wszystkie jednak są prawidłowo wykorzystywane. Specjaliści podkreślają,(...)
Już w Listopadzie będą organizowane bezpłatne kursy Pierwszej Pomocy Przedmedycznej dla mieszkańców Powiatu Żywieckiego w ramach projektu „Bądź(...)
W niedzielę (27 października) przy klasztorze Ojców Dominikanów w Korbielowie odbył się niecodzienny piknik rodzinny w ramach projektu „Na dobry(...)
relacja z wykładu "Czy Janusz Korczak może pomóc w rozwiązaniu problemów wychowawczych dzieci i młodzieży?" Bez pogodnego, pełnego dziecięctwa(...)
Gmina Jasienica wzbogaciła się ostatnio o nowy sportowy obiekt. W środę 23 października uroczyście oddano do użytku nowe wielofunkcyjne boisko(...)
5-6 października 2013 roku w Gilowicach odbył się 2 kurs Instruktorów Nordic Walking. Celem tego kursu było wykształcenie profesjonalnej kadry instruktorskiej,(...)
Z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji (ERC) oraz w celu podnoszenia świadomości społecznej o problemie Nagłego Zatrzymania Krążenia (NZK)(...)