Zaloguj | Załóż konto

Wyruszyli do Rzymu na rowerach

Materiały prasowe organizatora
W niedzielę, 4 sierpnia, po porannej Mszy św. wyruszyła z Żywca druga ekipa rowerowa zmierzająca do Rzymu w ramach pielgrzymki „Rozkręć wiarę. Na wierze się nie przejedziesz.”. Celem pielgrzymów jest dotarcie do grobu błogosławionego Jana Pawła II.
Pierwsza grupa rowerowa prowadzona przez ks. Grzegorza Kierpca wyruszyła 26 lipca i ich trasa przebiega przez Słowację, Węgry, Serbię, Bośnię i Hercegowinę, Chorwację, Czarnogórę, Albanię i część Włoch. Z kolei grupa ks. Piotra Niemczyka zmierza przez Słowację, Austrię, Słowenię i Włochy aż do Wiecznego Miasta. Dokładnie 8 sierpnia (tj. czwartek) do grup rowerowych dołączy PrayBus, a następnie 14 sierpnia wyruszy z Żywca ekipa autokarowa.
- Inspiracją do zorganizowania naszego przedsięwzięcia stał się Rok Wiary ogłoszony przez papieża Benedykta XVI. Pomysłodawcą pielgrzymki był ks. Grzegorz Kierpiec, który rok temu zdobył Istanbuł. Postanowiliśmy podzielić wyprawę na dwa zespoły i rozpoczęliśmy działania. Przed wyjazdem wspólnie trenowaliśmy i zajmowaliśmy się kwestiami organizacyjnymi – mówi ks. Piotr Niemczyk, przewodnik drugiej ekipy rowerowej.
Poprzez trud pielgrzymowania uczestnicy będą modlić się o wzrost wiary oraz we wszystkich powierzonych im intencjach. Z tej okazji w konkatedrze żywieckiej przygotowano specjalną Księgę Intencji.
Wszystkie żywieckie grupy spotkają się 17 sierpnia w Rzymie i razem wkroczą do Bazyliki Świętego Piotra, gdzie zostanie odprawiona Msza św. przy grobie błogosławionego Jana Pawła II.

5 sierpień 2013

źródło: http://www.rozkrecwiare.pl

Wybrane wiadomości z podobnego okresu - Archiwum

W poniedziałek 5 sierpnia 2013 r. w Urzędzie Gminy Jasienica została podpisana umowa na kompleksowe uzbrojenie terenu przeznaczonego pod działalność(...)
W niedzielę, 4 sierpnia roku w godzinach 10.00 – 18.00 w Pasażu Tesco mieszczącym się w Bielsku-Białej przy ul. Warszawskiej 180 odbędzie się(...)
Specjaliści z bielskiego czterogwiazdkowego hotelu postanowili w czasie wakacji zorganizować dla dzieci z lokalnych przedszkoli prospołeczną akcję(...)
Jeszcze niedawno WISECOM, dzisiaj WIDE-IN. Bielska firma zajmująca się kompleksowym wyposażeniem wnętrz obiektów użyteczności publicznej jest dzisiaj(...)
Wczoraj Bielsko-Biała kolejny już raz ucierpiało na skutek poważnej awarii energetycznej. Jak informuje oficjalnie nasz dostawca prądu, Tauron, przerwa(...)
Jeszcze niedawno WISECOM, dzisiaj WIDE-IN. Bielska firma zajmująca się kompleksowym wyposażeniem wnętrz obiektów użyteczności publicznej jest dzisiaj(...)
W ostatnią sobotę 27 lipca na Starej Prochowni w Międzyrzeczu Górnym k. Bielska-Białej odbędzie się impreza "Przystanek Prochoffnia". Będzie to(...)
W sobotę – 13 lipca od godz. 9.30 Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne zaprasza na Dzień Otwarty Budowy Hospicjum w Bielsku-Białej. W tym dniu(...)

Wiadomości tematycznie